Adsense Siteyi Yavaşlatıyor! Çözümü Burada ve Çok Kolay

0
193

Adsense siteyi yavaşlatıyor sorunu internet ortamında oldukça önemli ve çok aranan konular arasında yer almaktadır. Google Adsense reklamları javascrip kodu kullanarak sitenizde reklam gösterimi sağlamaktadır ve bu nedenle kodumuzu sitemizin <head> …. </head> kısmına eklememizi istiyor.

Adsense reklam kodumuzu head kısmına ekleyince sayfalar yüklenirken sayfada reklam olmasa bile javascript kodunu her sayfa yüklemesinde yüklüyor ve sayfamızın hem hızını hemde Google Pagespeed skorlarını olumsuz etkiliyor.

Google Adsense Reklamlarını Sonradan Yükleyin

Google Adsense reklamları siteyi yavaşlatıyor ise çözüm olarak javascript kodunu mantık olarak sayfa yüklendikten hemen sonra yüklenmesini sağlarsak aslında bu sorunu çözmüş oluruz ama nasıl…?

Kendi tecrübelerimden yola çıkarak denediğim çoğu hatta neredeyse tüm cache, javascript ile ilgili eklentiler Adsense kodu harici javascript kodu olduğundan dolayı malesef işe yaramadılar. Fakat ben ne yaptım inanın aylarca deneme yanılma ile türkçe, yabancı forum ve bloglarda dökümanlarda araştırmalar yaptım ve sonunda Adsense reklamları siteyi yavaşlatıyor sorunun çözümünü buldum.

Adsense Siteyi Yavaşlatıyor Çözümü

WordPress eklentiler kütüphanesinde yer alan  Flying Scripts by WP Speed Matters eklentisi ve eklenti yapımcısı By Gijo Varghese’nın yapmış olduğu bu eklentiyi buldum ve test etmeye başladım sorunumu kökten çözdüm hemde sanki sitemde hiç Adsense reklamı yokmuş gibi açılıyor sitem ve sitemin hız skorlarıda reklam yokmuş gibi düzeldi.

Google Adsense siteyi yavaslatiyor cozumu - Adsense Siteyi Yavaşlatıyor! Çözümü Burada ve Çok Kolay

Eklentiyi kurduktan sonra, eklentinin ayarlarına girip yalnızca yazı kutucuğuna adsbygoogle.js yazıp süre olarak ise Timeout kısmını ben 5s yaptım yani sayfa yüklenmeye başladıktan 5 saniye sonra Adsense reklam kodu yüklenmeye başlıyor yani bu sürede de sayfamız yüklenmiş olduğu için hızına hiç bir etki etmemiş oluyor. Ben süresini 5saniye yaptım fakat siz istediğiniz gibi kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Ben test ettim denedim tıklamalarda tıklama başı maliyetlerin hepsi düzgün bir şekilde çalışıyordu ama bu yazımda ki tavsiyem için hiç bir sorumluluğum yoktur tamamen kendi yaşadığım deneyimlemelerim ve tavsiyelerim ile Adsense siteyi yavaşlatıyor sorununu çözdüm ve sizinle paylaşmak istedim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz