En İyi Hazır Web Sitesi Yapma Programları

0
21

Herkesin de bildiği gibi sıfırdan bir site kurmak çok zor bir iştir. Bu iş için değişik kodlama dillerine hakim olmanız gerekir. Bundan dolayı da hiçbir kodlama bilgisine sahip olmadan en iyi hazır web site yapma programı ortaya çıkmıştır. Bu programların temele amacı kodlama gibi karmaşık bir ise başvurmadan site kumak isteyenlere yeni bir yol sunmaktır. Bu siteler bedava kullanılabileceği gibi premium özelliklerinden yararlanmak için para da ödenebilmektedir.

Bu tarz pek çok site vardır, ama en iyi hazır web sitesi yapma programlarını pek çok insan bu sitelerin neler olduklarını ve hangilerinin diğerlerinden iyi olduklarını bilmemektedirler. Bu makalede bu programlar arasından en iyi ve en çok tercih edilenlerini derlemeye çalıştık. Bu siteler önceden yazılmış kodlarla size yardımcı olmayı hedeflerler. Site kurma programlarında önceden belirlenmiş şemalar ve site şekilleri kullanıcılara sunulur. Bu temaların sürüklenmesi yoluyla da siteler oluşturulmuş olur.

WordPress Hazır Site Kurmak

WordPress dünyadaki en  popüler site kurma programlarından biridir. O kadar popülerdir ki, internetteki en iyi hazır web sitesi yapma programı ve tüm sitelerin neredeyse yüzde ellisinin bu program kullanılarak oluşturulduğu tahmin edilmektedir. Son zamanlarda ise bazı kısımlarına türkçe dil desteğinin de gelmiş olduğunu görüyoruz. Burada önemli bir ayrıntının varlığından da bahsetmek gerekir. WordPress.com ve wordpress.org arasında farklar vardır. Önce bu farkları okuyup ardından sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz. Bu siteyi bu kadar popüler yapana tarafı ise site kurma işleminin kolay ve sıkıntısız olmasıdır. Ayrıca kolay anlaşılan arayüzü ve yenilikçi temalarıyla öne çıktığını da söyleyebiliriz. WordPress.com ile oluşturulan en popüler siteler arasında blog siteleri, alışveriş siteleri, kurumsal web siteleri ve cv siteleri yer almaktadır. Normal kullanımı ücretsiz olan siteyi daha verimli bir şekilde kullanmak için ücretli versiyonunu kullanmanız tavsiye edilir.

Shopify Hazır Site Yapmak

Shopify şuanda dünyadaki en popüler sitelerden birisidir. Ayrıca amerikan borsasında da işlem görüyor olması bu firmayı bir kat daha önemli hale getirmektedir. Shopify genellikle online ticaret sitesi olarak bilinmektedir. Shopify kullanarak çok güzel ve şık online alışveriş siteleri düzenleyebilirsiniz.  Her türlü ödeme seçeneklerini envanter yönetimi araçlarını ve istatistiksel verileri size sunuyor. Bu gibi özellikleriyle çok güçlü bir site kurma programı olduğunu söyleyebiliriz.  Tabii ki bu siteyi de en verimli halinde kullanmak için ücretli versiyonunu kullanıyor olmanız lazım. Ücretler konusu değişiklik gösterse de dolarla ödeme yapıldığı için biraz pahalı gelebilir. Ama tekrardan çok popüler bir site kurma programı olduğunu belirtmekte fayda var.

Wix Ücretsiz Hazır Site Aracı

Pek çok youtube reklamında aşina olduğumuz wix.com Türkiye’de kullanılan en popüler ve en iyi hazır web sitesi yapma programı diyebiliriz. Bu site dünya çapında o kadar popüler olmasa da çok faydalı araçlara sahip. Bu sitenin bedava olmadığını da belirtmek lazım. İlk üyeliklerde 14 günlük kullanım bedava. Bunun dışında, birçok saşblon tema ve arayüz araçlarını kullanıma sunuyor. Ayrıca herhangi bir kodlama becerisi gerektirmediğini de belirtelim. Bir diğer artı özelliği ise site kurulum işelmelerinin çok basit olması. Bu gibi sitelerin temel amacının bu olduğunu düşünürsek bu konuda iyi bir iş çıkarıyorlar.

Weebly Hazır Site Tasarla

Weebly.com Türkiye’de çok popüler değil. Bunun altında yatan en büyük sebeplerden biri de türkçe dil desteğinin cidi anlamda zayıf olması. Bundan dolayı ingilizce bilmeyen kişilerin kullanımı zorlaşacaktır. Tabii ki dil desteği pek çok kişi için bir problem bile değil. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız bu site tam size göre. Burada kuracağınız sitenizi hem normal amaçlar hem de online alışveriş gibi amaçlar için kullanabilirsiniz. Bu yönden esneklik sağlaması iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor. Fiyat kısmında ise aylık 6 dolar bandında bir fiyatının olduğunu söylemeliyiz. Ayrıca bir de domain almanız gerekecektir. Ama eğer site kurmaya kararlıysanız bu ücretler sizi zorlamayacaktır.

GoDaddy Hosting ve Hazır Site

Bilinidği üzere godaddy dünya çapında bir domain pazarlayıcısı. Genellikle bu yönüyle bilinse de godaddy.com hızlı site kurma programı da sağlıyor. Site arayüzü olarak en güzel programlardan biri olduğunu söylemek gerekiyor. Sade ve hızlı site kurma perspektifi ile gayet güzel bir site kurma programı olduğunu söylemek gerekiyor. Ayrıca diğer pek çok sitede olmayan bir özelliği de barındırıyor. Bu da çok hassas bir konu olan türkçe dil desteğinin var olması. Bu siteyi önemli kılan en önemli özelliklerden biri de bu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz