WordPress Veritabanı Bağlantısı Hatası ve Çözümü

0
12

Merhaba, bu yazımızda önce WordPress hatasını sonra çözüm yollarından bahsedeceğim. Öncelikle çoğu kullanıcının başına gelen, bazılarının ise çözüm bulamadıkları bunun için WordPress’i baştan sıfırdan kurduklarını gördüğüm için size “WordPress veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu” veya bu şekilde de yazabilir hata “Error establishing a database connection” bu hatalar WordPress sisteminin veritabanına ulaşıp bilgileri içinde ki verileri çekemedikleri zaman kullanıcılara yansıttıkları hatadır.

WordPress Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Hata Oluştu

Genellikle bu hatalar çok fazla eklenti kuran kullanıcılar ve deneme yanılma yöntemiyle çok eklenti kurup kaldırmış veritabanını tabiri caizse çorba yapmış 🙂 kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.

WordPress Veritabanı Hatası Çözümü

Bazı WordPress kullanıcılarda ise bu hata “Error establishing a database connection” diye karşımıza çıkmaktadır. Bu hatada ilk denememiz gerek ftp ile sitemize bağlanıp ana dizinimizde wp-config.php dosyasının içerisinde ki veritabanı bilgilerinin doğru olmasıdır tek bir harf veya boşluk bile bu hataya sebebiyet vermektedir. Eğer ki hala sorununuz düzelmediyse;

“WordPress veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu” hatasına çözüm olarak mevcut tüm eklentilerinizin ftp ile sitenize bağlanıp wp-content/plugins/ klasörüne girip tüm eklentilerin isimlerinin sonuna örnek olarak 1 rakamı ilave etmek yani dosya isimlerini değiştirerek eklentileri etkisizleştirmek olacaktır. WordPress veritabanı hatası hala daha düzelmediyse;

Not: Yapacağınız değişikliklerde sitenizin yedeğini almanızı tavsiye ederiz, yazılarımız tamamen bilgilendirme amaçlı olup, oluşabilecek her türlü olumsuzluklarda sorumluluğumuz yoktur.

WordPress Veritabanı Bağlantısı Hatası ve Çözümü

cPanel den veritabanınıza ulaşıp kullanmadığınız daha önceden sildiğiniz eklentilerin kalıntılarını bulup silmeyi biliyorsanız(ama gerçekten biliyorsanız ve yedek alarak) silebilir öyle deneyebilirsiniz.

WordPress veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu” veya başka deyişle “Error establishing a database connection” hatasını düzeltmek için hostinginizin bulunduğu firmaya destek talebi açıp WordPress veritabanı hatası aldığızı detayları ile denediğiniz ve başarısız olduğunuz yöntemler ile birlikte yazıp destek talebinde bulunmanız durumunda sitenize gerekli müdaheleyi sağlayacaklarını düşünüyorum. Herkese kolay gelsin..

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz