Youtube Açma Nasıl Yapılır?

0
16

Youtube kanal açma? Sorusu pek çok kişinin yapmak istediği fakat nasıl Youtube kanalı açılır sorusunun cevabını bulamadığı noktadır. Bu yazımızda sizlerde Youtube kanal açmak işlemini öğrenmiş olacaksınız, aslında sanıldığı kadar zor değil aksine çok kolay bir işlemdir.

Youtube Kanal Açmak – Kişisel Kanal Açma

Youtube kanal açmak için öncelikle bir Gmail hesabınızın olması gereklidir, çünkü Google tüm hizmetlerini tek çatı altında yani Gmail kullanılarak gerçekleştirdiği için tüm işlemleri Gmail hesabı ile yapmayı tercih ediyor.

Eğer bir Gmail hesabınız var ise Youtube kanalı nasıl açılır? Sorusunun cevabına geçebiliriz.

Öncelikle “Youtube.com” sitesine giriş yapalım, ardından “Oturum aç” butonuna tıklayalım ve Youtube kanalı açmak için Gmail hesabımız ile giriş yapalım. Ardından profilinizin üzerinde geldiğinizde yada tıkladığınızda “Kanalınız” yazar buraya tıkladığınızda varsa kanalınız yoksa kanal oluşturmanızı isteyen bir bildirim görürsünüz işte bu kadar.

Youtube Marka Hesabı- İşletme Kanalı Açma

Youtube marka hesabı oluşturmak da bir o kadar kolay bir  işlemdir ve yine gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Youtube marka hesabı yani işletme hesabı açma için öncelikle “Youtube.com” sitesini açıp ardından “Oturum aç” yazısına tıklayıp “Kanal listenize” tıklamanız gerekmektedir. Youtube marka hesabı açmak, işletme hesabı açmak için en son adımdasınız ve “Yeni kanal oluşturun” yazısına tıklayıp Youtube kanal açma işlemi için açacağınız marka hesabının yani işletme hesabınızınız adını girmeniz gerekmektedir.

Artık sizde Youtube kanal açmak yazısını okuyup kendinize bir Youtube kanalı açtığınıza göre güle güle kullanmanızı diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz